seniorbaltic.lvTādi simptomi kā aizmāršīgums, garastāvokļa maiņa,nereti liek sasaistīt ar vecuma radītajiem traucējumiem. Taču. Alcheimers ir kā viena no demences jeb nervu sistēmas traucējumu formām, turklāt ļoti ļoti ātri attīstās .

Nereti liekas, ka Alcheimers un sākotnējie demences simptomi novērojami vien vecākiem cilvēkiem. Taču arī gados gados jauniem cilvēkiem ir iespējams pamanīt agrīnās pazīmes, kas lielākai daļai no sākuma varētu šķist kā ikdienas spriedzes izraisītas blakusparādības. Pacienta slimības vēsture, vecuma radītā ietekme, gēnu faktors – tie šobrīd ir galvenie noteiktie iemesli, kuru iespaidā var attīstīties gan demence, gan arī Alcheimers. Lai varētu atpazīt saslimšanu, jāvērš vērība slimnieka uzvedībai. Alcheimera saslimšanas slimniekiem biežāk redzamākie simptomi ir saistīti ar izmaiņām uzvedībā, nesaprātīgām un straujām garastāvokļa maiņām, nevarēšanu koncentrēties ikdienas aktivitātēm u.tml.. Alcheimera smagākajā izpausmē pacients jau vairs nevar identificēt tuviniekus un ir parādījušies arī runas traucējumi. Alcheimera slimība un pat tikai demence bieži vien izraisa nesapratni, jo tieši neziņa ir tas, kas biedē. Katram, kurš saskāries ar šīs slimības pacientu, zina, ka pat iespējami mazi ikdienas uzdevumi var būt nepārvarams uzdevums gan pacientam, gan aprūpētājam. Viens no variantiem, kā palīdzēt ar Alcheimeru sirgstošam slimniekam, ir ar sertificētu sociālo aprūpi profesionāļu gādībā.

Senior Baltic, kas ir sociālās aprūpes centrs, nodrošina nepieciešamo palīdzību demences pacientiem, piedāvājot sociālās aprūpes iespējas. Ikvienam slimniekam tiek izstrādāta individuāla programma. Plāna ietvaros norisinās arī slimnieku iekļaušana ikdienas darbos – trauku mazgāšanā, maltītes gatavošanā un citur. Lai arī Alcheimeru un Demenci nav iespēja izārstēt, laicīgi to atklājot ir iespējams apturēt slimības attīstību un palīdzēt gan slimniekam, gan viņa piederīgajiem. Tāda veida slimniekiem tieši regulāra sociālā aprūpe ir nepieciešama, tamdēļ Senior Baltic piedāvā tikai labāko- http://seniorbaltic.lv/lv/press-about-us .