autoskola credoLai varētu vadīt automašīnu un būt likumisks ceļu satiksmes dalībnieks, vajadzīga vadītāja tiesības. Jaunos apmāca pasniedzēji un braukšanas instruktori. Vairāk nekā 10 autoskolas dažādos reģionos piedāvā kursus tiesību saņemšanai tādās tādu mehānisko transportlīdzekļu kategorijās kā A, A1, B,C u.c.
B kategorijā tiek iemācītas transportlīdzekļa vadīšanas prasmes un ceļu satiksmes noteikumi, kas pielāgoti transportlīdzekļiem ar pilnu masu 3,5 tonnas un ne vairāk par astoņām sēdvietām, neieskaitot autovadītāja vietu. No sākuma tiks izieti pirmās palīdzības kursi, apgūti CSN un teorija.
Līdztekus ceļa satiksmes noteikumu apguvei jaunais autobraucējs var sākt braukšanas apmācību pie Veicot medicīnisko pārbaudi, var doties uz CSDD pēc mācību tiesībām, ar kurām var braukt ar automašīnu instruktora vai šofera ar vismaz 3 gadu pieredzi autovadīšanā klātbūtnē.
PROFESIONĀLO AUTOVADĪTĀJU APLIECĪBA
Eiropas Savienības pieņemtās regulas nosaka atdalīt neprofesionālos un kvalificētos šoferus. Tā nosaka profesionālās kategorijas nokārtošanu autovadītājiem, kuri strādā ES reģistrētos uzņēmumos un kuri veic pārvadājumus ar D1, C1 u.c. kategorijas mehāniskajiem transportlīdzekļiem.
Izejot sekmīgas apmācības autoskolā, Pēc tam, kad autoskolā ir nolikti visi nepieciešamie pārbaudījumi un iemācītas pārliecinātas braukšanas prasmes, “mācībnieks” var iet iet uz CSDD pārbaudījumu teorijā un braukšanā. Autoskola Credo ir labākā izvēle Rīgā.
teorijas eksāmens ceļu satiksmes noteikumos. Tas jānokārto ne vairāk kā pusstundas laikā, pieļaujot ne vairāk par 3 neprecizitātēm.
Otrajā posmā ir 45 jautājumi, uz kuriem jāatbild laikā teorētiskais pārbaudījums profesionālajā jomā. Kad ir sekmīgi nokārtota eksāmena teorijas daļa, finālā ir eksāmens braukšanā.
PRAKTISKĀS BRAUKŠANAS NODARBĪBAS UN TEORIJAS NOSLĒGUMA EKSĀMENS CSDD
CSDD eksāmenam var pieteikties tie, kas ir 18 gadus veci un ceļu satiksmē braukuši vismaz minimālo stundu skaitu licencēta instruktora pavadībā, kā arī nokārtojuši autoskolas eksāmenus. Sākotnēji ir teorijas eksāmens konkrēti izraudzītajai transportlīdzekļu kategorijai. CSDD eksaminatora pavadībā norisinās eksāmens braukšanu prasmēs – vispirms figūru laukumā, vēlāk kā ceļu satiksmes dalībniekam.
Tūliņ pēc sekmīgi noliktā auto vadīšanas pārbaudījuma var doties uz CSDD centrālo ēku un saņemt braukšanas apliecību.