dabbler.lv aiznemies tik, cik vari atlautiesJa Tava finansiālā situācija nav spīdoša un radušās nopietnas finansiālas problēmas ir vēlams pārzināt un iepriekš rēķināties ar dažādām sankcijām. Nereti daudzi debitori saskaras ar nepatīkamu pieredzi – konta arestu. Esi atbildīgs arī Tu – pārzinot likumus un iespējamās sankcijas Tu vari sevi pasargāt no nepatīkamām situācijām un problēmām. Atceries, ka likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības.

Konta arests nozīmē kredītņēmēja kontu apķīlāšanu pēc bankas pieprasījuma gadījumā, ja uzsākts tiesvedības process vai ir stājies spēkā tiesas nolēmums par parādu piedziņu un kredītņēmējs iepriekš nav izrādījis nekādu interesi un vēlmi nokārtot savas parādsaistības.

Ņem vērā, ka apķīlājot kontus dažādās bankās, kur parādniekam tie ir atvērti, klientam (fiziskā persona) paliek pieejama tikai summa, kas atbilst valstī noteiktajam iztikas minimumam, pārējā summa tiek novirzīta kredītsaistību dzēšanai atbilstoši rīkojumā (zvērināta tiesu izpildītāja, valsts institūcijas – VID u.c.) par apķīlāšanu ietvertajiem norādījumiem.

Piemēram, ja esi aizņēmies salīdzinoši lielāku kredīta summu un dažādu apsvērumu dēļ nespēj to apmaksāt un neizrādi interesi par risinājumiem – tiesu izpildītājs, iespējams, var bloķēt Tavu kontu. Esi zinošs un atbildīgs par saviem maksājumiem un aizņemies tikai tik, cik vari atļauties. Ļoti daudzi cilvēki Latvijā aizņemas nepārdomāti, nav gatavi meklēt risinājumus un nereti var tikt piemērotas dažādas sankcijas, piemēram, konta aresti. Esi zinošs un uzmanīgs finansu darījumos.