Par auto apdrošināšanu dzirdējis ikviens, taču ne visiem ir skaidrs, kādos brīžos tā vajadzīga un kas jāņem vērā, to iegādājoties un izmantojot.

OCTA

Likums paredz, ka ikviena transportlīdzekļa īpašniekam vai tā tiesīgam vadītājam obligāti jāiegādājas OCTA apdrošināšana. OCTA sedz zaudējumus, kas nodarīti avārijā cietušajām personām. Tas nozīmē, ka izdevumi par, piemēram, medicīniskajiem pakalpojumiem vai auto remontu, nebūs jāsedz avārijas izraisītājam – visus zaudējumus sedz apdrošinātājs, pie kura iegādāta polise.

Tiesības saņemt apdrošināšanas atlīdzību ir visiem cietušajiem, kuri nav vainojami ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanā – tātad, ne vien otra spēkrata vadītājam, bet arī pasažieriem – arī tiem, kuri bijuši transporta līdzeklī, kas izraisījis negadījumu.

KASKO

KASKO apdrošināšana atmaksā tos zaudējumus, kas radušies ceļu satiksmes negadījuma vai citu auto bojājumu dēļ – piemēram, dabas stihiju vai vandālisma rezultātā. Turklāt KASKO apdrošināšana nozīmē, ka uz atlīdzību tiesīgs pretendēt arī tas šoferis, kurš atzīts par vainīgu ceļu satiksmes negadījumā izraisīšanā.

Vairāk uzzini- https://www.iizi.lv/kasko

KASKO apdrošināšana ir teicams OCTA polises papildinājums, jo tādā veidā auto tiek apdrošināts pret zaudējumiem, kas nodarīti :

> Ceļu satiksmes negadījumos;
> Ugunsgrēkos;
> Dabas stihiju ietekmē;
> Zādzības un vandālisma gadījumā;
> Dzīvnieku radīto bojājumu gadījumā

KASKO apdrošināšana, tāpat kā OCTA, ērti pasūtāma internetā. Izdevīgākos piedāvājumus ātri atradīsi polišu kalkulatorā un varēsi pieņemt labāko lēmumu.

Tas, cik izmaksās OCTA vai KASKO polise, atkarīgs no vairākiem faktoriem – piemēram, apdrošināšanas sabiedrības nosacījumiem, autovadītāja stāža un transportlīdzekļa veida. Polises cenu vienkārši uzzināt, izmantojot kādu no OCTA vai KASKO kalkulatoriem.

Aspekti, kas ietekmē apdrošināšanas polises cenu

Lai sameklētu atbilstošāko OCTA vai KASKO polisi, svarīgi saprast, kādi faktori ietekmē tās izmaksas.

Piemēram, OCTA polises izmaksas ietekmē termiņš, uz kuru apdrošināšana noformēta, transportlīdzekļa pilna masa, vecums un reģistrācijas vieta, transportlīdzekļa īpašnieka juridiskais statuss, kā arī autovadītāja vecums, braukšanas stāžs un vēsture. Nosakot, cik maksā KASKO apdrošināšana, tiek vērtēta arī transportlīdzekļa vērtība, noteiktie apdrošināšanas riski un pašriska lielums.