r1tv.lv tālmācība rīgaVisas vidusskolas Rīgā koncentrējas uz vienu mērķi, proti, sagatavot skolēnus iestājeksāmeniem Augstskolā. Mācoties internetā, mācību laikā jākārto arī visas obligātās pārbaudes, tāpat kā standarta vidusskolās. Veiksmīgi nokārtojot pārbaudījumus skolēns saņem arī atestātu par vidējo izglītību. Tomēr šobrīd, attīstoties saziņas kanāliem, mācības neklātienē ir kļuvušas daudz populārākas nekā iepriekš. Tā kā vidusskolas izglītība ir ļoti svarīgs pamats turpmākajā jaunieša izglītošanās posmā, prestižas vidusskolas izvēle ir vitāli svarīga. Tā kā daudz pieprasītāks kļūst mūsdienīgs apmācību process, tālmācība ir tas, ko saviem bērniem izvēlas daudzi vecāki . Bez tam, tālmācību procesā paliek skolotājs – skolēns attiecības, mācību programmas apgūšanas laiks, tiek izmantota standarta mācību programma. Atšķiras tikai programmas pasniegšanas metode.

Mācību process Rīgas 1. Tālmācības vidusskolā eSKOLAS vidē atbilstoši mācību programmai ietver skolēna patstāvīgas mācības pēc tālmācības mācību materiāliem un video rullīšiem. Pēc mācībām absolventi iegūst tādu pašu atestātu kā parastajās skolās tomēr mācoties internetā ir vairākas svarīgas priekšrocības. Eksternāts ļauj apvienot tālmācību ar darbu vai mācībām citās mācību iestādēs. Rīgas 1. Tālmācības vidusskola apmācību laikā piedāvā skolēniem video lekcijas, kuras var noskatīties atkārtoti, izlasīt pasniedzēja komentārus vai parunāt ar viņu klātienē, atnākot uz skolu uz konsultāciju.

Neviens nešaubās, ka mūsdienās mācības attālināti ir ļoti ērts un mūsdienīgs mācību veids, kā arī svarīgs zināšanu avots. Skolēnam tas garantē ērtāku mācību procesu, jo iespējams brīvi izvēlēties mācību laiku. Arī skolotāju un skolas attieksme pret skolēniem ir daudz cilvēcīgāka, – ar mūsdienīgu skatu uz mācību procesu – pieņemot ikvienu skolēnu kā pilnībā izveidojošos personību.

Tālmācības vidusskola ir viena no vidējās izglītības neklātienes skolām Rīgā un visā valstī, kas piedāvā iegūt pamatskolas un vidusskolas izglītību internetā. Iegūt noderīgu informāciju vai uzdot savu jautājumu var online – skolas mājaslapā r1tv.lv vai arī ejot uz tikšanos pašā skolā.